Information till besökare
Uppdaterad : I den rådande situation vi nu befinner oss har vi tagit beslutet att flytta Fastighet2021 events tidigare planerade under januari-maj 2021 till nya datum.
Vi följer utvecklingen och FHM’s rekommendationer noga och säkerheten kring våra besökare, utställare och personal är av högsta prioritet. Trots alla våra Covid-19 anpassningar och säkra arrangerade events under hösten, väljer vi att ta vårt ansvar och pausar nu för en stund för att sedan ta nya tag igen!
Hälsningar Marknadsrespons AB.
|
Till våra fastighetsevents bjuder vi in ägare av flerbostadshus, styrelsemedlemmar i bostadsrättsföreningar och er som arbetar aktivt med förvaltning och drift av flerbostadshus. För besökare är eventet kostnadsfri. Eventet hålls under vardagskvällar kl 16.00 - 20.30. Under kvällen kan ni besöka mellan 20-25 utställare och lyssna på intressanta föredrag.
VI PÅ FASTIGHET2021 ANPASSAR VÅRT EVENT EFTER FOLKHÄLSOMYNDIGHETENS REKOMMENDATIONER FÖR COVID-19
- Vi maximerar antal utställande företag till 25 stycken.
- Kvällen är uppdelad i tre pass. Du som besökare väljer vid telefonanmälan vilket pass som du ska delta på. Antalet är begränsat till 25 besökare per pass.
- PASS 1: 16:00-17:30
- PASS 2: 17:30-19:00
- PASS 3: 19:00-20:30
Angående Covid-19 (Coronaviruset)
Vilken ort är du intresserad av?  
Vilken ort är du intresserad av?
Information till utställare
När ni deltar som utställare på Fastighet2021 når ni ägare av flerbostadshus på de orter i landet där ni vill öka er marknadsföring och försäljning. Ni har 70 olika tillfällen att välja mellan, där ni vid vart och ett träffar 50-200 bostadsrättsföreningar och fastighetsägare.
Våra fastighetsevent sker vanligtvis på vardagskvällar, de är enkla, genomförs under kort tid, och är förhållandevis billiga att medverka vid. Eftersom alla besökare är personligt inbjudna vet vi att ni som utställare träffar helt rätt målgrupp. Våra besökare representerar i snitt 50 lägenheter var, vilket innebär att besökarna under en kväll representerar 2 500 - 10 000 lägenheter.
2021 blir det tjugotredje året i rad som vi genomför den här turnén och vi hoppas att ni väljer att medverka vid en eller flera av de 70 fastighetsmässor som ingår i programmet. Även i år kommer vi att genomföra eventet och kvällens föredrag för att sen avrunda eventet med förtäring.
Vår ambition är att locka fler besökare, och att få dem att stanna länge hos oss. Under 2021 fortsätter vi att arbeta med ett överlag mer påkostat koncept. Fler inbjudningar skickas,. Vi kommer även att arbeta för att erbjuda många nya föredrag i programmet, för att skapa variation.

Referenser
Några av de företag som medverkat 2020 är:
